سه شنبه, 29 اسفند 1396

گزارش تصویری

منوي هاي تصويري

سایت های مرتبط

 

رسول اكرم صلى‏ الله ‏عليه ‏و ‏آله : اَلعِبادَةُ سَبعونَ جُزء، اَفضَلُها جُزءً طَلَبُ الحَلالِ عبادت هفتاد جزء است و بالاترين و بزرگترين جزء آن كسب حلال است. ثواب الاعمال و عقاب الاعمال

آیین معارفه مدیرکل کتابخانه های عمومی استان ایلام برگزار شدبه گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان ایلام، آیین تکریم سرپرست سابق اداره کل کتابخانه های عمومی استان ایلام و معارفه مدیرکل جدید این مجموعه، امروز چهارم مردادماه ماه، با حضور محمد اله یاری معاون توسعه کتابخانه ها و کتابخوانی، اسماعیل شفاعی مدیر کل امور استان ها و انجمن های نهاد کتابخانه های عمومی کشور و جمعی از مسئولین استانی در سالن اجتماعات مجتمع فرهنگی و هنری شهر ایلام برگزار شد.

در ابتدای این جلسه علی حیدرمظفری سرپرست سابق اداره کل کتابخانه های عمومی استان به ارائه گزارشی از اقدامات و کارهایی که طی 20 ماه سرپرستی خود در کتابخانه های عمومی انجام داده است پرداخت

سپس محمد اله یاری معاون توسعه کتابخانه ها و کتابخوانی نهاد گفت: برای بنده توفقیی است که در مدتی که در نهاد کتابخانه های عمومی کشور انجام وظیفه می نمایم این دومین باری است که به استان ایلام سفر  می کنم و قبل از آمدن به این جلسه بازدیدی از پروزه کتابخانه مرکزی ایلام داشتیم که خوشبختانه غیر از سیستم گرمایشی و سرمایشی، تمامی قسمتهای کتابخانه تکمیل شده است و در صورت بهره برداری از آن سرانه فضای کتابخوانی در استان افزایش زیادی خواد یافت.

وی افزود: جای بسی خوشبختی دارد که ایلام هفتمین استانی است که دارای کتابخانه مرکزی است و در مقایسه با استانهایی که از لحاظ بودجه و امکانات برخوردارتر هستند و هنوز ساخت کتابخانه مرکزی در آنها به اتمام نرسیده است در جایگاه مطلوبی قرار دارد که ساخت این کتابخانه اتفاق مهمی در حوزه کتابخانه های عمومی در استان ایلام خواهد بود.

وی اضافه نمود: این کتابخانه به مساحت پنج هزار و 710 متر مربع هم اینک در مراحل پایانی عملیات ساخت قرار دارد و امسال به بهره برداری می رسد.

وی افزود: اکنون عملیات نصب سیستم گرمایشی و سرمایشی این طرح مهم فرهنگی در دست انجام است و پیش بینی می شود با تکمیل آن، در آینده نزدیک برای استفاده مردم بعنوان هفتمین کتابخانه مرکزی کشور به بهره برداری برسد.

وی افزود: طی یک سال گذشته که آقای مختارپور  به عنوان دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور منصوب شدند، سیاست اصلی خود را ارتقای وضعیت روحی و معیشتی کتابداران قرار دادند و با پیگیری هایی که حوزه اداری و مالی نهاد انجام داد، توانستیم به لحاظ معیشتی تا حدودی برخی از مواد قانونی که به اعتبار قانون کشوری و کارمندی می بایستی باید امتیاز آن به کتابداران عزیز تعلق می گرفت، علیرغم هزینه های بالای مالی آنها را در احکام آنها کتابداران لحاظ کنیم.

اله یاری افزود: هدف دبیرکل نهاد این بود که این کار  کمک کند تا کتابداران کتابخانه های عمومی به عنوان پیش غراولان عرصه کتابخوانی و کسانی که در نوک پیکان ارتباط با مردم قرار دارند، بتوانند با انگیزه ی بهتر و شور  نشاط مضاعفی به امر مشاوره و معرفی کتاب به مردم بپردازند و نشاط، سرزندگی و پویایی و آنچه که گم شده ی سازمانی در نهاد کتابخاه های عمومی کشور بود، در طول یک سال گذشته به بدنه ی نهاد تزریق شده است و کتابداران نسبت به گذشته در وضعیت نسبی قرار دارند.

اله یاری همچنین به «طرح کتابخوان» در کتابخانه های عمومی کشور اشاره کرد و گفت: در اجرای این طرح بین 10 تا 12 نفر از کتابخوانان در نشست های هفتگی کتاب های خوانده را بین همدیگر به اشتراک می گذارند.

معاون توسعه کتابخانه ها و کتابخوانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور ابراز امیدواری کرد این طرح به منظور اشتراک گذاری کتاب های خوانده شده کتابخوانان با حضور دبیر کل نهاد کتابخانه های عمومی کشور در ایلام نیز در آینده نزدیک کلید بخورد.

مدیرکل جدید نهاد کتابخانه های عمومی استان ایلام در این آیین کتاب را محور توسعه دانست و گفت: باید از تمام ظرفیت های استان برای توسعه کتابخانه های عمومی در مناطق شهری و غیر شهری استفاده شود.

مراد جلیلیان بر بهره گیری از ظرفیت شهرستان ها و انجمن های کتابخانه ها در شهرها و روستاهای استان تاکید کرد و افزود: توسعه کتابخانه ها در دستور کار جدی قرار می گیرد.

وی مدیریت کتابخانه های عمومی را مسوولیتی فرهنگی دانست که به همراهی و مشارکت مردم و دستگاه های مختلف نیاز دارد.

در ادامه معاون سیاسی و امنیتی استانداری ایلام  گفت: دولت تدبیر و امید از توانمندترین ها، متعهدترین ها، پر انرژی ترین ها، با انگیزه ترین ها و مردمی ترین نیروها در بدنه اجرایی کشور بکار گیری کرده و همه ملزم به اجرای سیاست های دولت هستند.

کلانتری با بیان اینکه مدیران در مقابل تغییرات باید دولت را با عقلانیت همراهی کنند، تاکید کرد: دولت یازدهم روش های حذف را نپذیرفته چرا که نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران از حذف نیروهای توانمند و با تعهد در دولت گذشته خسارت دیده است.

وی یادآور شد: دولت نیازمند یاری مردم بوده و باید میدان برای نیروهایی که دارای دانش، تعهد و تخصص بوده فراهم تا به خواسته های مردم پاسخ داده شده و مطالبات آنها برآورده شود.

در ادامه این آیین مراد جلیلیان بعنوان مدیرکل جدید نهاد کتابخانه های عمومی استان ایلام معرفی شد و از علی حیدر مظفری سرپرست قبلی نهاد کتابخانه های عمومی استان ایلام که بمدت 20 ماه عهده دار این مسوولیت بود، تجلیل شد.

 

 

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

ورود کاربران