سه شنبه, 29 اسفند 1396

گزارش تصویری

منوي هاي تصويري

سایت های مرتبط

 

رسول اكرم صلى‏ الله ‏عليه ‏و ‏آله : اَلعِبادَةُ سَبعونَ جُزء، اَفضَلُها جُزءً طَلَبُ الحَلالِ عبادت هفتاد جزء است و بالاترين و بزرگترين جزء آن كسب حلال است. ثواب الاعمال و عقاب الاعمال

آموزش مهارت قصه گويي به مادران دهلراني


قدرت چراغي- رئيس اداره كتابخانه هاي عمومي شهرستان دهلران- در حاشيه اين مراسم با بيان اينکه قصه، عليرغم پيدايش رسانه هاي ديداري، شنيداري و تصويري، ارزش و جايگاه خود را حفظ کرده است، در همه جوامع، بخش مهمي از تعليم و تربيت کودکان به عهده قصه است و هرچه استفاده از داستان هاي مناسب براي کودکان بيشتر باشد، تأثير آن ها در فرآيند يادگيري و ياد دهي افزون تر خواهد بود و دستيابي به اهداف، بهتر و سهل تر مي شود.
وي ادامه داد: براي آشنايي با معيارهاي انتخاب قصه مناسب، بايد اصول قصه و ساختار آن را شناخت، سپس با تجزيه و تحليل هر قصه از نظر عناصر ساختاري، قصه را براساس موقعيت و شرايط محتواي آموزشي، مورد استفاده قرار داد.
رئيس اداره كتابخانه هاي عمومي دهلران عنوان كرد: هدف از برگزاري اين دوره آموزشي يک روزه انتقال تجارب کتابداران آموزش ديده به مادران و آشنايي مادران با شيوه هاي قصه گويي است و در اين دوره ضمن بهره گيري از تجارب کتابداران آموزش ديده اين بخش، مهارت قصه گويي مقدماتي و پيشرفته، دوره آموزش مهارت قصه گويي براي مادران اعضاي کودک کتابخانه هاي عمومي برگزار خواهد شد.
وي تصريح كرد: قصه ها، در زمينه اصلاح رفتاري کودکان کاملاً موثر هستند و به طبع استفاده از پندها و صفات توصيه شده قرآني به عنوان محور موضوعي قصه، اثر بخشي بيشتري خواهد داشت.
لازم به ذكر است دوره مذكور توسط كتابدار بخش تخصصي كودكان شهرستان دهلران سركار خانم ليلا قرباني برگزار گرديد
در پايان اين دوره به تمامي مادران حاضر در اين دوره علاوه بر  صدور گواهينامه پايان دوره  كتاب هاي مخصوص كودك اهداء گرديد.

 

 

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

ورود کاربران