یکشنبه, 30 ارديبهشت 1397

گزارش تصویری

منوي هاي تصويري

سایت های مرتبط

 

رسول اكرم صلى‏ الله ‏عليه ‏و ‏آله : اَلعِبادَةُ سَبعونَ جُزء، اَفضَلُها جُزءً طَلَبُ الحَلالِ عبادت هفتاد جزء است و بالاترين و بزرگترين جزء آن كسب حلال است. ثواب الاعمال و عقاب الاعمال

ديدار كتابداران كتابخانه هاي عمومي شهرستان با امام جمعه دهلران


در ابتداي اين ديدار حجت‌الاسلام "والمسلمين سيد محسن موسوي- امام جمعه شهرستان دهلران- ضمن قدردانی از تلاش‌های کتابداران این شهر، اظهار كرد: کتاب و کتابخوانی مقوله بسیار با اهمیتی در فرهنگ و تمدن کشورهاست. اسلام نگاه ویژه ای به کتاب و کتابخوانی دارد و به فرموده رهبر معظم انقلاب اسلامی مدظله العالي «اسلام پرچمدار کتابخوانی است.
وی در ادامه فعالیت کتابخانه‌های عمومی شهرستان را راضی کننده دانست و خواستار تلاش مضاعف کتابداران برای بهبود وضعیت كمي و کیفی کتابخوانی، راه اندازي ايستگاه هاي مطالعه و نمايشگاه هاي بزرگ كتاب در شهرستان شد .
امام جمعه دهلران با اشاره به اينكه در طول تاریخ نیز همواره توصیه علما و بزرگان علم و ادب بر اهمیت کتاب و مطالعه بوده است. گفت: در دین اسلام نیز توجه ویژه‌ای به این مساله شده و احادیث فراوانی از پیامبر و ائمه اطهار(علیهم السلام) در این رابطه نقل شده که حاکی از اهمیت این مساله در نزد آنان است.
وي بيان نمود: تاريخ هيچ تمدني خالي از كتاب و كتابت نبوده‌است، همه فرهنگ‌ها با كتاب آغاز مي‌شوند و با كتاب رشد مي‌كنند. در این میان آيين مقدس اسلام بيشترين بهره را از كتاب برده‌ است، چرا كه پيامبر عظيم‌الشأن اسلام رسالتش را با فرمان «خواندن» از سوي خداوند آغاز مي‌كند و در همين فرهنگ مقدس است كه خداوند منان به قلم سوگند ياد مي‌كند و معجزه‌ آخرين فرستاده‌اش را يك كتاب قرار داده‌ است. در اهميت نقش كتاب در تكامل جوامع انساني همين بس كه تمام اديان آسماني و بزرگان تاريخ بشري از طريق كتاب جاودانه مانده‌اند.

در ادامه قدرت چراغي- رئيس اداره كتابخانه هاي عمومي شهرستان دهلران- با ارائه وضعيت كتابخانه هاي عمومي شهرستان پرداخت و افزود: شهرستان دهلران يكي از شهرستان هاي موفق در حوزه كتاب و كتابخواني است و اين موفقيت در سايه توجهات مسئولين و كتابداران اين شهرستان صورت گرفته است.

وي در ادامه به تقدير از نقش ارزنده امام جمعه دهلران در توسعه فرهنگ كتاب و كتابخواني پرداخت و عنوان كرد  از اينكه  در دهلران همواره در بحثهاي عمومي به ويژه خطبه نماز جمعه ارزش مطالعه مفيد و نقش آن در زندگي فردي و اجتماعي افراد ياد آور ي مي شود مايه دلگرمي ماست .

 

 

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

ورود کاربران