یکشنبه, 30 ارديبهشت 1397

گزارش تصویری

منوي هاي تصويري

سایت های مرتبط

 

رسول اكرم صلى‏ الله ‏عليه ‏و ‏آله : اَلعِبادَةُ سَبعونَ جُزء، اَفضَلُها جُزءً طَلَبُ الحَلالِ عبادت هفتاد جزء است و بالاترين و بزرگترين جزء آن كسب حلال است. ثواب الاعمال و عقاب الاعمال

ديدار كتابداران كتابخانه هاي عمومي شهرستان دهلران با فرمانـدار


در اين ديدار، قدرت چراغي- رييس اداره كتابخانه هاي عمومي شهرستان دهلران- با ارائه گزارشي از  وضعيت كتابخانه هاي عمومي شهرستان پرداخت و افزود:  شهرستان دهلران يكي از شهرستان هاي موفق در حوزه كتاب و كتابخواني است و اين موفقيت در سايه توجهات مسئوولين و كتابداران اين شهرستان صورت گرفته است.
 چراغي ادامه داد: امروزه يكي از شاخص‌هاي توسعه يافتگي جوامع، نرخ سرانه دستيابي به منابع اطلاعاتي و مطالعاتي افراد ان جامعه است. به گونه‌اي كه جهان امروزي را جهان اطلاعات مي‌خوانند و از آن به جامعه شبكه اي نيز ياد مي‌كنند. جامعه شبكه‌اي موجب از ميان رفتن فاصله‌هاي مكاني و زماني شده است.
رئیس کتابخانه های عمومی دهلران نیز در این خصوص گفت: همزمان با هفته کتاب و کتابخوانی بیش از 25 ویژه برنامه متنوع در دهلران اجرا می شود.
اجرای نمایش خیابانی، بصدا درآمدن زنگ کتاب در مدارس، برگزاری مسابقه کتابخوانی، برپایی ایستگاه نقاشی، و برگزاری کارگاه آموزشی قصه گویی ... از جمله مهمترین این برنامه ها هستند.
وی  در ادامه از برگزاری نمایشگاه کتاب در کتابخانه سعدی دهلران خبر داد و افزود: در این نمایشگاه بیش از 6 هزار جلد کتاب با یک هزار عنوان با 30 درصد تخفيف بمدت یک ماه برای بازدید عموم دایر است.
چراغی با اشاره به توسعه و ایجاد فضای مناسب برای مطالعه وکتابخوانی گفت: در شهرستان مرزی دهلران 6 باب کتابخانه عمومی با بیش از 80هزار جلد  كه سرانه کتاب براي هر نفر يك جلد  مي باشد .

در ادامه امیدعلی سبزی در دیدار با کتابداران دهلران بمناسبت فرا رسیدن هفته کتاب و کتابخوانی با اشاره به تاکیدات رهبر فرزانه انقلاب و اهمیت و جایگاه کتاب و کتابخوانی در جامعه اظهار کرد: اهمیت کتاب و دانایی ریشه در قرآن کریم دارد.
وی دانایی را پیش نیاز توانایی دانست و افزود: با توجه به پیگیری ها از سال گذشته تاکنون بیش از 700 مترمربع زیربنا در خصوص توسعه یا ایجاد کتابخانه ها در دهلران انجام شده که با توجه به روند تخصیص اعتبارات برای آنها از روند مناسبی برخوردار هستند.
سبزی یادآور شد: در هفته دولت امسال با توجه به پیگیری ها و اقدامات خوب و موثر شاهد بهره برداری از کتابخانه کودکان در شهرستان بودیم.

وی با اشاره به نامگذاری یکی از خیابان های دهلران بنام خیابان کتاب افزود: تهیه پکیج شامل کتاب های مناسب برای پرسنل پاسگاه های مرزی شهرستان از دیگر اقدامات در این زمینه است.

فرماندار دهلران افزود: در راستای دستیابی به سند چشم اندازه توسعه و مطالعه مفید تعداد یک باب کتابخانه عمومی دیگر در روستاهای دشت عباس با اعتبار 700 میلیون ریال و پیشرفت 30 درصد در حال اجراست.


 

 

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

ورود کاربران