دوشنبه, 03 ارديبهشت 1397

گزارش تصویری

منوي هاي تصويري

سایت های مرتبط

 

رسول اكرم صلى‏ الله ‏عليه ‏و ‏آله : اَلعِبادَةُ سَبعونَ جُزء، اَفضَلُها جُزءً طَلَبُ الحَلالِ عبادت هفتاد جزء است و بالاترين و بزرگترين جزء آن كسب حلال است. ثواب الاعمال و عقاب الاعمال

کتابخانه عمومی سعدی میزبان نشست «کتاب‌خوان» شد


به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان ایلام؛ سومین نشست «کتاب‌خوان» سال 96 روز بیست و هشتم خردادماه با حضور علاقه‌مندان کتاب و کتابخوانی در سالن مطالعه کتابخانه عمومی سعدی برگزار شد.
این نشست با معرفی 6کتاب، که در ادامه به مرور اجمالی آنها می پردازیم، به کار خود خاتمه داد.
ملکوت زمان نوشته مهدی قاسمی منفرد/ ارائه توسط مهدی آبسالان
نخستین گام در ارتباط با حضرت مهدی (عج)، شناخت آن عزیز الهی است؛ چرا که بدون معرفت، عشق و محبتی حاصل نمی‌شود. در عصر امروز که عصر غیبت آن حضرت است، شیعیان علی و پیرو مهدی (عج)، موظف به انجام تکالیفی هستند که از جملة آنها می‌توان به انتظار فرج، احساس مسئولیت در قبال جامعة مسلمین و بی‌تفاوت نبودن در برابر رنج‌ها و فقر مردم، خوش‌خلق بودن، ترک گناه، مراقبت از زبان و... اشاره کرد. نگارنده در کتاب حاضر، به بررسی مبانی و اصول مهدویت و نحوه و اصول برقراری ارتباط با امام زمان (عج) و وظایف مردم در عصر غیبت پرداخته است.
جوان ترین رهبر نوشته نادره عزیزی نیک/ ارائه توسط سهراب رستم زاده
این کتاب با نثری روان و دلپذیر با زبان داستان به بیان زندگی شهید نواب می پردازد،همین ویژگی باعث می شود این کتاب برای خوانندگان جذابیت و گیرایی خاصی داشته باشد.
در مقدمه کتاب میخوانیم: نهایت عبودیت و بندگی حضرت حق، در عرفان اسلامی، آن است که قدم از قدم برنداری مگر برای رضای خدا و حتی مرگ را که سخت‌ترین مرحله‌ی زندگی دنیایی انسان است برای رضای خدا، با آغوش باز پذیرا شوی. برای کسی که در راه جلب رضایت خداوند مرگ را به جان خریده و در میسری گام می‌نهد که مرگ هر لحظه انتظار او را می‌کشد، چه وصفی را شاید و باید؟ آیا شجاع، جسور، متهور و... شایسته و بایسته‌ی این انسان پاکباز راه عشق است؟
جمعیت فدائیان اسلام به رهبری شهید حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمجتبی نواب صفوی جهت اقامه‌ی دین خدا و مقابله با انحرافات و کژی‌هایی که علیه دین به راه افتاده بود، بنیان نهاده شد. ریشه‌ی تشکل را می‌بایست در عزم نواب در راه اصلاح «احمد کسروی» دانست که در مقالات خود به امام جعفر صادق(ع) و مذهب شیعه هتاکی نموده بود. نواب از عراق به ایران آمده و به بحث با وی پرداخت و آنگاه که او را اصلاح‌نا‌پذیر و هتاک و معاند تشخیص داد، جمعی از دوستان را جهت اعدام انقلابی وی بسیج کرد. این جمعیت تا آنجا پیش رفت که به بازو و دست راست مجتهد عالیقدر مرحوم آیت‌الله کاشانی تبدیل شده و نقش عمده و انکارناپذیری را در ملی شدن صنعت نفت ایفا نمود. حسن ختام این پاک‌بازی در راه عشق، جانبازی در راه عشق و شهادت بود.
مهارت های زندگی در سیره رضوی نوشته محمدرضا شرفی/ ارائه توسط محمد کایدخورده
با نگاهی پژوهشگرانه و تامل بر انگیز در آموزه های دینی راهبردهایی کلی و فراگیر را می توان به دست آورد که برای هر زمان و مکانی پاسخگو باشد.
این کتاب حاصل تلاشی برای واکاوی و استنباط چنین راهکاری هایی حول محور سبک زندگی است که البته همت بیشتر عالمان دین و دانشمندان دیگر علوم اسلامی را می طلبد.
این اثر به اندیشه و سیره علمی و عملی امام رضا در عرصه هایی چون «مهارت های ذهنی–شناختی»، «مهارت های ارتباطی-اجتماعی»و «مهارت های خانوادگی–تربیتی» پرداخته است.
در این کتاب رهنمود های امام (ع) در دو دسته تقسیم می شود: برخی به گونه ای مستقیم به موضوع مهارت های زندگی پرداخته و برخی دیگر بازتابنده نگاه کلی و جامع امام است و می توان با رویکردی تعمیمی آن را به موضوع مهارت های زندگی پیوند داد..
کتاب غنچه ی دلتنگ نوشته حسین سیدی/ ارائه توسط محمدمهدی صحرایی
مروری بر زندگانی، شخصیت و فضایل امام حسن مجتبی(ع) و حوادث مهم دوران امامت آن امام است. در این نوشتار نخست نخست به توصیف اوصاف ظاهری امام حسن مجتبی پرداخته شده و سیمای آن امام و نیز آراستگی ظاهر و چهره ایشان توصیف شده است. آنگاه به برخی از مکارم اخلاقی آن امام اشاره نموده و ابعادی از فروتنی آن امام، سخاوت ایشان، کرم و عفو او نسبت به دیگران، حلم و مدارای آن امام در قبال مخالفان و دشمنان خویش، جوانمردی، خوش‌خلقی، راستگویی، سیاست‌مداری، فعالیت‌های اقتصادی، پاکدامنی، پارسایی، خاموشی، دوراندیشی، خردورزی، بزرگواری، شجاعت و دلیری، دانشوری، مدیریت، مظلومیت، نیکوکاری، خداباوری، عبادت، زهد، نیایش، گشاده‌‌دستی، خدمات اجتماعی، دین‌باوری، همسایه‌داری و برخورد ملاطفت‌آمیز امام حسن مجتبی در قبال همه مردم را بیان کرده است.
مسیح کردستان نوشته نصرت الله محمودزاده/ ارائه توسط سید میلاد حسینی
این کتاب در قالب 800 صفحه می‌کوشد به نحوه مبارزات قبل از انقلاب شهید بروجردی و مبارزه با کومله‌ها و دموکرات‌ها و نحوه جای گرفتن شخصیت شهید بروجردی در قلب مردم کُرد بپردازد.
«مسیح کردستان» به صورت زندگینامه داستانی درباره شهید محمد بروجردی نوشته شده است. وی از فرماندهان سپاه پاسدران انقلاب اسلامی در جنگ تحمیلی بود که توانست با حُسن برخورد و ابتکار عمل‌هایی که داشت، کنترل منطقه کردستان را به ایران بازگرداند. از این رو، وی را «مسیح کردستان» می‌نامند.
بانوی ملکوت، علی کریمی جهرمی، نشر بوستان کتاب/ ارائه توسط باقر رضایی
آستان سبز «بانوی ملکوت» حضرت فاطمه معصومه (س)، تصویری از بهشت الهی است که خدای بزرگ بر بندگان شایسته خویش وعده کرده است؛ آن‏جا که جان هر زائر مشتاق در ترنّم سبز زیارت به تمنای بلند شفاعت نشسته و در حریم آن بانوی با جلال، دل به عطای او بسته است. کتاب «بانوی ملکوت»، پس از نگاهی اجمالی به قم در کلام روایات و تحلیلی از آن اخبار، به بررسی ابعاد مختلفی از حیات طیبه کریمه آل ‏محمد، حضرت فاطمه معصومه(س)، می‏‌پردازد و خاتمه کتاب، ذکر و یاد جرعه ‏نوشانی از صهبای علم و معنویت کریمه اهل‏بیت است که در همجواری با دختر موسی بن جعفر (ع)، قرین سعادت ابدی شده‌اند

 

 

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

ورود کاربران