یکشنبه, 30 ارديبهشت 1397

گزارش تصویری

منوي هاي تصويري

سایت های مرتبط

 

رسول اكرم صلى‏ الله ‏عليه ‏و ‏آله : اَلعِبادَةُ سَبعونَ جُزء، اَفضَلُها جُزءً طَلَبُ الحَلالِ عبادت هفتاد جزء است و بالاترين و بزرگترين جزء آن كسب حلال است. ثواب الاعمال و عقاب الاعمال

ديدار مديركل كتابخانه هاي عمومي استان ايلام با امام جمعه شهر دهلرانوي افزود: کتابخانه‏ها را می‏توان نهادهایی دیرینه و تأثیرگذار دانست که در فرآیندهای آموزشی و پژوهشی، ایجاد و توسعه عادت به مطالعه، پایدارسازی همبستگی‏های اجتماعی، حفظ ارزش‏ها، احیای تفکر دینی، ایجاد اعتماد به نفس و استقلال فردی و اجتماعی، و حتی در فرآیندهای اقتصادی نقش مهم و مؤثری دارند.
و يكي از توصيه هاي ما به رؤساي ادارات شهرستانها، ارتباط مستمر با ائمه جمعه است و معتقد هستيم اين عزيزان به عنوان شخصيتهاي مورد اعتماد مردم هر شهر، نقشي مهم و موثر در پيشبرد امور فرهنگي بويژه حوزه كتاب و كتابخواني دارند، بنابراين ما خود را همواره نيازمند راهنماييها و تذكرات هدايت گرانه ي آنها مي دانيم..
در ادامه امام جمعه محترم ضمن تقدير و تشكر از اقدامات صورت گرفته در سطح شهرستان و برگزاري مسابقات كتابخواني با موضوعات مختلف در مسجد جامع  ، از زحمات رئيس اداره كتابخانه هاي عمومي شهرستان دهلران تقدير نمود و خواستار تدوام اين حركت ارزشمند گرديد . وي در ادامه باتوجه به نامگذاري سال 93 به عنوان "اقتصاد و فرهنگ با عزم ملي و مديريت جهادي" از سوي مقام معظم رهبري، نقش كتابخانه‌ها را در جهت پيشبرد اهداف فرهنگي نظام مقدس جمهوري اسلامي بسيارتأثيرگذار خواند و گفت: كتابخانه‌ها بايد درجهت ارتقاي فرهنگ عمومي بيش از پيش فعاليت داشته باشند و ارزش‌هاي ديني و انقلابي را در بين مردم علي‌الخصوص در بين نوجوانان و جوانان رواج دهند.
وي یادآور شد: به لحاظ موقعيت مرزي و جغرافيايي شهرستان ، كتابخانه‌های عمومی يكي از اساسي‌ترين اركان فرهنگ درجهت مقابله با تهاجم فرهنگي بيگانگان، نقش بسزایی دارند .
وی ادامه داد: تقویت شاخص های حوزه کتاب و کتابخوانی براساس منویات مقام معظم رهبری و افق 1404، نیازمند همکاری و تعامل همه دستگاه های فرهنگی استان دانست .

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

ورود کاربران