دوشنبه, 31 ارديبهشت 1397

گزارش تصویری

منوي هاي تصويري

سایت های مرتبط

 

رسول اكرم صلى‏ الله ‏عليه ‏و ‏آله : اَلعِبادَةُ سَبعونَ جُزء، اَفضَلُها جُزءً طَلَبُ الحَلالِ عبادت هفتاد جزء است و بالاترين و بزرگترين جزء آن كسب حلال است. ثواب الاعمال و عقاب الاعمال

ديـدار كتابداران شهرستان با امام جمعه دهلران

در ابتداي اين ديدار حضرت حجت‌الاسلام "والمسلمين حاج آقا موسوي امام جمعه محترم دهلران ضمن قدردانی از تلاش‌های کتابداران این شهر، اظهار داشت: بهترین راه مبارزه با تهاجم فرهنگی غرب، تبلیغ فرهنگ کتابخوانی در جامعه است.وی فعالیت کتابخانه‌های عمومی شهرستان را راضی کننده دانست و خواستار تلاش مضاعف کتابداران برای بهبود وضعیت کیفی کتابخوانی در شهرستان شد .
وي در ادامه  با بيان اينكه در طول تاریخ نیز همواره توصیه علما و بزرگان علم و ادب بر اهمیت کتاب و مطالعه بوده است. در دین اسلام نیز توجه ویژه‌ای به این مساله شده و احادیث فراوانی از پیامبر و ائمه اطهار(علیهم السلام) در این رابطه نقل شده که حاکی از اهمیت این مساله در نزد آنان است. امروزه نیز اهمیت مطالعه در توسعه فردی و اجتماعی بر همگان آشکار شده است، لذا توجه دولتمردان و سیاست‌گذاران بر این مساله معطوف گشته است تا جایی که امروزه به مطالعه نه تنها به عنوان یک مزیت، بلکه به عنوان یک ضرورت نگریسته می‌شود.
تاريخ هيچ تمدني خالي از كتاب و كتابت نبوده‌است، همه فرهنگ‌ها با كتاب آغاز مي‌شوند و با كتاب رشد مي‌كنند. در این میان آيين مقدس اسلام بيشترين بهره را از كتاب برده‌ است، چرا كه پيامبر عظيم‌الشأن اسلام رسالتش را با فرمان «خواندن» از سوي خداوند آغاز مي‌كند و در همين فرهنگ مقدس است كه خداوند منان به قلم سوگند ياد مي‌كند و معجزه‌ آخرين فرستاده‌اش را يك كتاب قرار داده‌ است. در اهميت نقش كتاب در تكامل جوامع انساني همين بس كه تمام اديان آسماني و بزرگان تاريخ بشري از طريق كتاب جاودانه مانده‌اند.

اين نشانه‌هاي روشن و همچنين پيشنيه فرهنگي ما يعني تعدد كتاب‌ها و كتابخانه‌ها در عصر شكوفايي تمدن اسلامي و آثار مكتوب نام‌آوران و دانشمندان مسلمان ايراني همه ناظر بر اهميت كتاب و كتابخواني است و اين حقيقت را بر ما آشكار مي‌كند كه آيين اسلام پرچمدار كتاب و كتاب‌خواني در زمين است.

در ادامه جناب آقاي چراغي رئيس اداره كتابخانه هاي عمومي شهرستان دهلران با ارائه وضعيت كتابخانه هاي عمومي شهرستان پرداخت و افزود: شهرستان دهلران يكي از شهرستان هاي موفق در حوزه كتاب و كتابخواني است و اين موفقيت در سايه توجهات مسئولين و كتابداران اين شهرستان صورت گرفته است. وي در ادامه به تقدير از نقش ارزنده امام جمعه دهلران در توسعه فرهنگ كتاب و كتابخواني پرداختند افزود: از اينكه  در دهلران همواره در بحثهاي عمومي بويژه خطبه نماز جمعه ارزش مطالعه مفيد و نقش آن در زندگي فردي و اجتماعي افراد ياد آور ي مي شود مايه دلگرمي ماست .

 

 

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

ورود کاربران