دوشنبه, 03 ارديبهشت 1397

گزارش تصویری

منوي هاي تصويري

سایت های مرتبط

 

رسول اكرم صلى‏ الله ‏عليه ‏و ‏آله : اَلعِبادَةُ سَبعونَ جُزء، اَفضَلُها جُزءً طَلَبُ الحَلالِ عبادت هفتاد جزء است و بالاترين و بزرگترين جزء آن كسب حلال است. ثواب الاعمال و عقاب الاعمال

اختصاص يك ميليارد ريال جهت احداث كتابخانه عمومي دشت عباس

به گزارش روابط عمومي اداره كل كتابخانه هاي عمومي استان ايلام، در ابتداي اين جلسه مرتضي محمدزاده ضمن تقدير از همكاري فرماندار وشهردار دهلران در خصوص برگزاري منظم جلسات انجمن، همكاري در توسعه كتابخانه ها و پرداخت نيم درصد سهم كتابخانه هاي عمومي به بيان اهميت كتابخانه هاي عمومي پرداخت.
وي افزود: كتاب وكتاب خواني و ميزان گرايش به مطالعه،امروزه يكي از شاخص هاي توسعه هر جامعه محسوب مي شود و رسالت ما انجام اين امر مهم است.
محمدزاده افزود: كتابخانه ها در توسعه فرهنگي، اجتماعي، اقتصادي و سياسي جامعه و افزايش سرانه مطالعه، نقش چشمگيري دارند.
وي افزود: توسعه و گسترش اين مكانهاي علمي و فرهنگي، تنها با همدلي و همكاري مسئولين امكان پذير خواهد بود، تا در آينده ي نزديك همه مردم بتوانند به راحتي از نعمت كتابخانه هاي عمومي برخوردار شوند.
در ادامه بهزاد عليزاده فرماندار دهلران گفت: خوشبختانه در اين چند سال اخير شاهد رشد و توسعه كتابخانه هاي عمومي بوده ايم و با توصيه هاي مقام معظم رهبري و تلاش مسئولين توانسته ايم كشور اسلامي ايران را به استانداردهاي جهاني در زمينه ي سرانه مطالعه و كتابخانه هاي عمومي نزديك كنيم.
وي نقش كتاب و كتابخواني را در توسعه جوامع حائز اهميت دانست و افزود: در كشور ما به لحاظ فرهنگ غني اسلامي به اين موضوع توجه ويژه اي شده است و الان در مناطق محروم و دور افتاده كشور هم شاهد ساخت كتابخانه ها و اماكن فرهنگي هستيم.
 وي همچنين از فعاليت پنج باب كتابخانه عمومي در اين شهرستان خبر داد و بيان كرد: شش هزار نفر در اين كتابخانه ها عضويت دارند.
فرماندار دهلران اضافه كرد: خوشبختانه پس از پيروزي شكوهمند انقلاب اسلامي به بعد نرم افزاري و سخت افزاري در كتابخانه هاي عمومي توجه ويژه اي شده است.
سپس قدرت چراغي رئيس اداره كتابخانه هاي عمومي شهرستان دهلران چراغي با بيان اين كه روستاي دشت عباس يكي از مناطق عرب نشين در جنوب شهرستان دهلران است، گفت: مردم اين روستا بارها خواستار ساخت كتابخانه را در اين منطقه داده بودند كه با پيگيري هايي كه به عمل آمد موضوع زمين اين كتابخانه با اهداي زمين توسط يكي از خيرين منطقه محقق شد.
چراغي افزود: حدود 10 هزار نفر جمعيت در اين منطقه زندگي مي كنند و اظهار اميدواري كرد با ساخت اين كتابخانه شاهد رشد و توسعه فرهنگ مطالعه در بين مردم اين منطقه باشيم.
وي افزود: اين كتابخانه در زميني به مساحت 600 متر مربع و با زيربناي 220 متر مربع احداث مي شود.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن